W naszej ofercie dostępna jest również mozaika podłogowa.
Mozaika cieszy się coraz większą popularnością w pomieszczeniach mieszkalnych. Jest bardzo chętnie wybierana do małych mieszkań młodych par, pokoi dziecięcych, kuchni. Powstaje z małych elementów drewna (o szerokości od 8 do 24 mm, grubości 8 – 24 mm i długości od 72 do 120 mm), najczęściej złożonych w płyty/bryty, naklejone na siatkę lub papier.
Mozaikę produkuje się przede wszystkim z dębu i jesionu, popularne są również bukowe, brzozowe oraz z dębu czerwonego i wędzonego.
Bryty mozaikowe przeznaczone są do bezpośredniego klejenia do odpowiednio przygotowanego podłoża (musi być gładkie, równe, czyste).
Dzięki dużej ilości małych elementów podłoga z mozaiki jest bardzo wzorzysta i dzięki temu jakiekolwiek uszkodzenia nawet jeśli powstaną są mniej widoczne. Co więcej małe elementy powiększają optycznie pomieszczenie i nadają mu lekkości. Jeszcze jedną zaletą zastosowania małych elementów (dużej ilości połączeń) jest ograniczona praca drewna i związane z nią odkształcenia
Mozaiki możemy podzielić na:
Mozaika tradycyjna.
Lamelki w brycie ułożone są w murek, szachownicę, jodełkę, a więc w podobne wzory jak deszczułki parkietowe. Ich grubość wynosi 8 mm, dlatego łatwo je zlicować z innymi elementami posadzki, jak płytki.
Bruk.
Najrzadziej spotykaną mozaiką jest bruk. Licową stronę w tym przypadku stanowi przekrój pnia z widocznymi kręgami usłojenia. Takie cięcie powoduje, że jest ona bardzo odporna na ścieranie. Bruk produkowany jest z drewna dębowego. Grubość bruku to 13 mm.
Mozaika przemysłowa.
Kiedyś popularna jedynie w lokalach użyteczności publicznej, dziś jest to hit podłogowy niedużych mieszkań, pokoi dziecięcych, kuchni. Łączy w sobie cechy mozaiki tradycyjnej i bruku. W tym przypadku, deszczułki mozaiki tradycyjnej ułożone są na sztorc/na kant. Grubość mozaiki przemysłowej to 16 lub 24 mm. Posadzka przemysłowa ma bardzo dobre parametry – jest odporna na ścieranie i odkształcenia.